O mně

Jmenuji se Blanka Festrmajerová. Již od dětství mě fascinovala výtvarná a tvořivá práce. Jako učitelka s dlouholetou  praxí v mateřské škole jsem naplňovala své výtvarné, tvořivé i hudební potřeby.

 

 

 

 

 

 

Mojí součástí se staly:

  • přípravy a práce na výtvarných projektech s dětmi,
  • hudební i výtvarné tvoření školních besídek,včetně výroby dekorací a masek
  • psaní pohádek (viz pohádky Duhové víly),
  • spojení dětí s výtvarným tvořením pro seniory (formou společné činnosti dětí a seniorů),
  • samostatná výtvarná a rukodělná činnost v domově pro seniory,
  • vedení keramických kurzů pro děti i dospělé (v roce 2000- 2002 jsem absolvovala rekvalifikační kurz obor Keramická výroba),
  • aranžování suchých květin s dospělými i dětmi na dané téma (adventní věnce, velikonoční výzdoba apod.),
  • tvořivé dílny pro rodiče a děti k různým příležitostem
  • prezentace školky formou hudebních pásem,instalování výtvarných prací na  výstavách předškolních zařízeních
  • a jiné…

Jak se posouval můj duchovní vývoj, nalézala jsem na své cestě mnoho směrů. Jeden z nejvýraznějších bylo Reiki (v roce 2010 a 2011 jsem absolvovala kurz Reiki I a II), dále jóga, polodrahokamy, andělé, meditace a jiné.

Asi před 4 roky jsem  ze zvědavosti navštívila kurz Automatické kresby, kde jsem se mimo jiné dozvěděla, jak mohou obrázky kreslené touto technikou pomáhat s různými tématy. Vše mě natolik zaujalo, že jsem se této činnosti začala více věnovat. Nejdříve jsem si kreslila obrázky sama pro sebe a zjišťovala jsem, že mi obrázky dělají dobře na duši i na těle. V té době jsem prožívala velký pracovní stres a díky automatické kresbě jsem vše lépe zvládala. Obrázky mi dodávaly obrovskou sílu a víru v sebe sama. Postupně jsem začala kreslit i pro svoji rodinu a přátele. Velmi mě potěšily kladné ohlasy a zpětná vazba ode všech, kterým jsem takto mohla pomoci. I díky tomu jsem opustila práci učitelky a začala se naplno věnovat práci s automatickou kresbou s jejími úžasnými schopnostmi.

Postupně jsem absolvovala kurzy Automatické kresby I, II, III a IV, dále jsem navštívila kurz Automatického písma a Kvantové pastelky. Kurz na práci s kyvadlem vše jen krásně doplnil.

Možná, že netušíte, co si pod pojmem Automatická kresba představit, více informací o jednotlivých technikách kresby naleznete  v hlavním menu – Automatická kresba.

 

Věřím, že má cesta stále není u konce a můj život mi bude učitelem i nadále. S veškerou úctou, láskou a s radostí objevuji stále nové a nové možnosti.

Motto, které rezonuje mým srdcem:

„ Každý z nás je něčím výjimečný. Máme celý život na to svoji jedinečnost v sobě objevit.“

Slunečnice
Osobní lapač snů
Mandalka s polodrahokami